بلیط هواپیما
درباره ما
ارتباط با ما
قوانین و مقررات
تور استانبول

تور استانبول

استانبول پایتخت ترکیه نیست. ولی از ناپلئون بناپارت نقل است. “اگر دنیا فقط یک کشور بود، پایتخت آن استانبول می بود” همین کافیست که تور استانبول پرطرفدارترین سفر ما ایرانیان باشد.

استانبول فقط 1 شهر نیست. استانبول بخشی از 2 قاره را در خود جای داده است. در کنار 3 دریا قرار گرفته است. در طول تاریخ پایتخت 4 امپراطوری بزرگ بوده است. مورخان می گویند بر روی 7 تپه ساخته شده است. دهها اسم در طول تاریخ داشته است. به عنوان شهر 1000 مسجد شناخته می شود. ولی واقعیت اینست که 3113 مسجد دارد. و میلیون ها مسافر که سالانه با تور استانبول به این شهر سفر می کنند.

این شهر پس از اینکه 16 قرن پایتخت نه تنها یک کشور، بلکه چندین امپراطوری بوده است. با شکل گیری جمهوری ترکیه توسط مصطفی کمال آتاترک در سال 1923 به دلیل نداشتن عمق استراتژیک به عنوان پایتخت انتخاب نشد. جالب اینجاست که برای اولین بار در همین سال، توسط آتاترک رسما "استانبول" نام گرفت. هرچند در طول سالهای سلطنت عثمانی ها همواره با این نام و یا نامهای نزدیک به استانبول یاد می شده. ولی تا قبل از آن تاریخ، نام این شهر هرگز رسما استانبول نبوده است. 

همانطور که در بالا گفته شد، این شهر در قدیم نامهای بسیاری داشته است. معروفترین آن نامهای قدیمی، قسطنطنیه است. نامی برگرفته از کنستانتین کبیر، امپراطور بزرگ روم. 

در متون فارسی قدیم از شهر استانبول با عنوان تخت روم یاد شده است. نامی که نشان دهنده ی پایتخت امپراطوری روم است. تصور کنید باید به جای "تور استانبول" درباره "تور تخت روم" مطلب می نوشتیم. از دیگر نامهای استانبول می توان به پایتخت، دارالسعادت و باب العالی اشاره کرد.​

تور استانبول

دلایل انتخاب تور استانبول

تاریخ غنی و پرماجرای استانبول و میراثی که از آن به جای مانده، حال و هوای دوست داشتنی، غذاهای خوشمزه، زندگی شبانه هیجان انگیز، مراکز خرید و تفریحی متعدد و تنوع محصولات و البته جذابیت جادویی استانبول، تور استانبول را اینقدر پرطرفدار کرده است.

مسافران ممکن است به دلایل مختلف تور استانبول را انتخاب کنند. کسی با علاقه به مراکز تاریخی و فرهنگی و با هدف بازدید، می تواند با تور به استانبول سفر کند. مسافری دیگر با هدف خرید لباس و پوشاک، تور استانبول را انتخاب کند. تور استانبول میتواند انتخاب خوبی برای ماه عسل باشد. و یا تور استانبول نوروز بسیار پرطرفدار است. 

بسیاری از مسافران، جذب همان جذابیت جادویی استانبول می شوند. تور استانبول را رزرو می کنند و به استانبول سفر می کنند. بر این باورند که تور استانبول همیشه انتخاب خوبی است. در خیابانهای استانبول می توان بدون هیچ مقصدی پرسه زد. در استانبول می توان بدون برنامه روز را آغاز کرد و تا پاسی از شب سرگرم بود. و از تک تک لحظات لذت برد.

استانبول تمامی سلیقه ها و علایق را پوشش می دهد. همین باعث می شود اکثر مسافران پیگیر تور استانبول باشند. حتی اگر قبلا بارها به استانبول سفر کرده باشند. استانبول مقصدی نیست که مسافران فقط یک بار به آن سفر کنند.

قیمت تور استانبول

تور استانبول، بسته ای شامل بلیط هواپیما، هتل و خدماتی مانند ترانسفر و یا گشت شهریست. قیمت تور استانبول، تابعی از قیمت موارد ذکر شده می باشد. مجموع قیمت بلیط هواپیما، رزرو هتل و سایر خدمات، قیمت تور استانبول را تعیین می کند. 

قیمت بلیط هواپیما و رزرو هتل به تناسب تقاضا، افزایش یا کاهش می یابد. بنابراین قیمت تور استانبول در فصول پر سفر مانند تابستان و تعطیلات نوروز، گرانتر از سایر ایام است. هرچند کیفیت هتل و شرکت هواپیمایی نیز، مسلما تاثیرگذار است.

ما در راهیتو، برای اینکه بتوانیم تور استانبول ارزان را داشته باشیم. قیمت بلیط تمامی پروازها به استانبول را مقایسه می کنیم. و با توجه به کیفیت و قیمت، بهترین پرواز را برای شما انتخاب می کنیم. اطلاعات بسیاری از هتلها در بهترین مناطق استانبول را در اختیار داریم. و از بهترین کارگزاران و کانال های رزرو، بهترین قیمت را در نظر میگیریم. و در نتیجه ارزانترین قیمت تور استانبول را به شما پیشنهاد می دهیم. 

بلیط هواپیما برای تور استانبول

همانند بسیاری از کشورهای جهان، از ایران نیز روزانه پروازهای زیادی به استانبول انجام میشود. شرکت های هواپیمایی ایرانی و ترک از تهران و سایر شهرهای بزرگ ایران به استانبول پرواز میکنند. همین تعدد پرواز به استانبول باعث آسانتر شدن سفر به استانبول و تور استانبول شده است. 

شرکت های هواپیمایی زیادی به استانبول پرواز می کنند. اگر به دنبال خرید تور استانبول هستید، قطعا باید در انتخاب پرواز وسواس به خرج دهید. کیفیت و امنیت هواپیما، ساعت پرواز، فرودگاهی که آن ایرلاین به آن پرواز می کند و میزان بار مجاز، مواردی است که باید به آن دقت کنید.

ساعت پرواز سهم زیادی در مدیریت زمان شما در تور استانبول دارد. برخی از پروازها در ساعات پایانی روز وارد استانبول می شوند. در اینصورت عملا روز اول تور استانبول خود را از دست داده اید و فقط هزینه اقامت در هتل را پرداخت کرده اید. برخی دیگر در ساعات آغازین روز به استانبول پرواز می کنند. در اینصورت با توجه  به اینکه، اتاق هتل زودتر از ظهر به شما تحویل داده نمیشود، باید ساعاتی را در لابی منتظر بمانید.

هتل تور استانبول

تعداد بیشمار هتل های استانبول، طیف وسیعی را شامل می شوند. از هتل های بی ستاره و ارزان قیمت گرفته، تا قصرهای عثمانی کنار بوسفور که حالا به هتل های لوکس تبدیل شده اند. از هتل های کوچک در مناطق تاریخی و قدیمی استانبول گرفته، تا برج های بلند مرتبه در محله های جدید و مدرن. خلاصه اینکه با هر سلیقه ای می توانید هتل تور استانبول خود را انتخاب کنید.

استانبول شهریست پر از جاذبه و جاهای دیدنی. در طول سفر و تور استانبول، مدت زمان زیادی را در هتل نخواهید ماند. بیشتر زمان سفرتان را خارج از هتل خواهید بود. منطقه ی هتل شما در تور استانبول بسیار مهم است. و در کیفیت تور استانبول شما تاثیرگذار است. هرچند همچنان کیفیت هتل را هم باید بررسی کنید.

در ادامه می توانید جزییات هتل های پیشنهادی ما برای تور استانبول را بررسی کنید. سپس با اطلاعات کامل نسبت به انتخاب هتل و خرید تور استانبول اقدام کنید.

مناطق پرطرفدار استانبول

تنگه بوسفور استانبول را به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم کرده. و خلیج شاخ طلایی در قسمت اروپایی، دو محدوده استانبول قدیم و استانبول جدید را از هم جدا کرده است. قسمت اروپایی استانبول برای انتخاب هتل تور استانبول پرطرفدارتر است. 

اماکن تاریخی استانبول در محدوده قدیمی استانبول قرار گرفته است. به همین دلیل برای مسافرانی که تور استانبول را به قصد بازدید از این مکانها انتخاب می کنند، مناسب تر است. استانبول جدید اما بیشتر مراکز خرید و تفریحی را در خود جای داده است. مسافران ایرانی تور استانبول که علاقه کمتری به اماکن تاریخی دارند، محدوده جدید استانبول را بیشتر میپسندند.

میدان تقسیم

میدان تقسیم شاید معروف ترین نقطه شهری استانبول باشد. در قدیم میدان تقسیم مرکز جمع آوری آب و تقسیم آن به سایر مناطق بوده است. وجه تسمیه این میدان نیز همین تقسیم آب است. اکنون میدان تقسیم علاوه بر اینکه مرکز رستورانها، بارهای نوشیدنی و کلاب های موسیقی و مراکز خرید است. بهترین دسترسی به خطوط مترو و اتوبوس برای رسیدن به سایر نقاط استانبول را هم دارد. به همین جهت هتل های میدان تقسیم میزبان بیشترین مسافران تور استانبول از ایران است.


تور استانبول

محله سلطان احمد

محله سلطان احمد، در منطقه فاتیح استانبول قرار گرفته است. سلطان احمد را می توان قلب استانبول نامید. سلطان احمد میراث ارزشمندی از تاریخ غنی استانبول را در خود جای داده است. تور استانبول برای مسافرانی که علاقه مند به میراث تاریخی هستند، به جز سلطان احمد معنای دیگری ندارد. میدان هیپودروم، ایاصوفیه، مسجد سلیمانیه، مسجد آبی و بازار بزرگ استانبول همگی در سلطان احمد جای گرفته اند. 

اگر برای اولین بار با تور استانبول سفر می کنید. محله سلطان احمد را حتما خواهید دید. چون سفر به استانبول بدون بازدید از منطقه تاریخی استانبول، که به ثبت میراث جهانی یونسکو هم رسیده است، پایانی ندارد.

سلطان احمد انتخاب اول توریست های اروپایی استانبول می باشد. باری هر کس در سفر به دنبال چیزیست که در کشور خود ندارد. با توجه به اینکه ما در ایران اماکن تاریخی بسیاری داریم، مسافران ایرانی تور استانبول، به اماکن تاریخی شرقی علاقه ی کمتری نشان می دهند. و همچنان هتل های اطراف میدان تکسیم را برای تور استانبول ترجیح می دهند.

اورتاکوی و گلدن مایل

اورتاکوی جایی که ستونهای پل معروف بغار یا بوسفور به زمین خورده است. برای توریست هایی است که می خواهند یک شب را در استانبول با هیجان خوش بگذرانند، اولین انتخاب است. لوکس ترین و شیک ترین کلاب ها و رستورانهای استانبول بین اورتاکوی تا کوروچشمه در کنار بوسفور جای گرفته اند. این محدوده را به همین دلیل گلدن مایل میگویند. اگر برای تور استانبول در این منطقه دنبال هتل می گردید، زیاد تلاش نکنید. این منطقه هتل های زیادی ندارد.

معروف ترین کلاب های استانبول، مانند رینا، آنجلیک، سورتیه و سوپر کلاب همگی در این منطقه قرار گرفته اند. همچنین کلاب سوآدا در جزیره مصنوعی گالاتا در کوروچشمه.

اگر به قصد تفریح و رفتن به این کلاب ها تور استانبول را خریداری میکنید، هتل های اطراف اسکله بشیکتاش انتخاب خوبی برای شماست. یکی از گرانترین هتل های استانبول، یکی از همان قصرهای دوران عثمانی نیز در نزدیکی این محله است. هتل مجلل چراغان سرای در اورتاکوی. 

منطقه آسیایی استانبول

منطقه آسیایی استانبول هم جاذبه های زیادی دارد. ولی همگی در سایه جذابیت های قسمت اروپایی در تور استانبول نادیده گرفته می شوند. خیابان بغداد یکی از معدود جاهایی است که مسافران تور استانبول به خصوص ایرانیان آن را می شناسند. ولی کاخ های زیبا از دوران عثمانی مانند بیلربی، خدیو و یا کاخ چوبوکسو به سبک باروک در قسمت آسیایی هستند. اپرای ثریا و یا تپه چامیلکا، جایی که مرتفع ترین نقطه استانبول است نیز در قسمت آسیایی است. 

شاید مسافت طولانی و ترافیک سنگین استانبول باعث شده که توریست ها در زمان سفر به استانبول جذابیت های قسمت آسیایی را نادیده بگیرند. پیشنهاد میکنم مدت زمان تور استانبول را کمی طولانی تر کنید. تا حداقل یک روز را برای بازدید از قسمتی از قاره آسیا که استانبول در خود جای داده، اختصاص دهید.

تور استانبول به قصد خرید

اگر به قصد خرید به استانبول سفر میکنید، انتخاب هوشمندانه ای کردید. استانبول پر از مراکز خرید گوناگون است. کشور ترکیه یکی از اولین کشورها در صنعت تولید پارچه و همینطور پوشاک است. جدا از این، بسیاری از برندهای مطرح لباس و پوشاک دنیا در مراکز خرید استانبول فروشگاه رسمی دارند.

علاوه بر مراکز خرید و پاساژها، در استانبول برخی مناطق شهری که بوتیک ها و فروشگاههای فراوانی را در خود جای داده اند نیز، طرفداران خود را دارد. خیابان استقلال، منطقه نیشان تاشی و جاده بغداد در منطقه آسیایی از این قبیل هستند. 

برخی از مناطق هم بورس کالاهایی خاص هستند. و فروشگاه های عمده فروش آن کالا در آن مناطق فعالیت می کنند. مثلا در منطقه عثمان بی نزدیک میدان تقسیم که تولیدی های کت و شلوار مردانه قرار دارند.

مراکز خرید استانبول

مسافرانی که تور استانبول را برای خرید انتخاب می کنند به دنبال هتلی نزدیک به مراکز خرید محبوبشان هستند. تقریبا در تمامی مناطق استانبول مراکز خرید وجود دارد. برخی مراکز خرید بیشتر بر روی برندهای لوکس و گران تمرکز دارند. برخی دیگر طیف گسترده ای از برندهای ارزان تا لوکس را پوشش می دهند. برخی دیگر که Outlet نام دارند همیشه حراج هستند. اوتلت ها معمولا جنس های فصول گذشته برندها که فروش نرفته اند را با قیمتی خیلی ارزان می فروشند.

پیشنهاد می کنم، زمان خود در تور استانبول را مدیریت کنید. بابت تور استانبول پول پرداخت کرده اید و تک تک لحظات آن ارزشمند است. قبل از سفر به استانبول، لیستی از کالاهای مورد نیاز خود تهیه کنید. فروشگاه های مراکز خرید را بررسی کنید. یکی از آنها که تمامی لیست شما را دارد انتخاب کنید. و فقط یک روز را به خرید اختصاص دهید.

رفت و آمد درون شهری در استانبول

استانبول مساحتی بیش از 5000 کیلومتر مربع دارد. از آنجا که مانند روم باستان بر 7 تپه بنا شده است، پستی و بلندی های زیادی دارد. تنگه بوسفور و خلیج گلدن هورن هم برخی از مناطق استانبول را از هم جدا کرده است. حدود 15 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. و در برخی ساعات ترافیک سنگینی دارد. همه ی اینها باعث میشود رفت و آمد در این شهر آسان نباشد. مخصوصا برای مسافرانی که با تور استانبول به این شهر سفر کرده اند.

ولی شبکه ای یکپارچه و درهم تنیده از مترو، اتوبوس، تراموا، متروبوس، اتوبوس دریایی و مینی بوس، حمل و نقل عمومی در استانبول را بسیار آسان کرده است. در زمان تور استانبول، از هتل خود میتوانید به هر نقطه ای از شهر با وسایل نقلیه عمومی، ارزان سفر کنید. 

از میدان تقسیم می توانید با تراموای کابلی به ایستگاه کاباتاش بروید. از کاباتاش با حدود 5 دقیقه پیاده روی می توانید به دلمه باغچه بروید. و یا از آنجا با خط تراموا به راحتی خود را به ایاصوفیه و یا بازار بزرگ برسانید.

از میدان تقسیم اگر سوار خط متروی حاجی عثمان شوید. دو ایستگاه بعد داخل مرکز خرید جواهر خواهید بود. ایستگاه بعدی آن Gayrettepe بسیار نزدیک مرکز خرید لوکس زورلو می باشد. همچنین مراکز خرید کانیون و Vadistanbul و Istinye Park نیز به راحتی از طریق همین خط مترو در دسترس است. 

پیشنهاد میکنم از قبل نقشه خطوط مترو استانبول را دانلود کنید. و یا با استفاده از اپلیکیشن های مسیریابی، مسیر خود را انتخاب کنید. کمی مسیریابی و انتخاب خط مترو پیچیده است. 

استانبول کارت

هزینه تمامی وسایل نقلیه عمومی نامبرده در بالا، به جز مینی بوس را می توانید با استانبول کارت پرداخت کنید. استانبول کارت، راهکار پرداخت ارزان قیمت هزینه بلیط تمامی وسایل نقلیه عمومی استانبول می باشد. حتما قصد ندارید که طی تور استانبول خود، تمامی رفت و آمدها را پیاده و یا با تاکسی انجام دهید. پس در روز اول تور استانبول به یک استانبول کارت نیاز دارید. 

با استانبول کارت، می توانید هزینه، مترو، اتوبوس و یا سایر وسایل نقلیه عمومی استانبول را پرداخت کنید. یکبار این کارت را به وسیله دستگاه شارژ می کنید. و دیگر لازم نیست برای هر بار سوار شدن پول نقد و پول خرد داشته باشید. با یک استانبول کارت می توانید هزینه سفر خود و همچنین اعضای خانواده را پرداخت کنید. از همه مهمتر، هزینه سفر در استانبول با استانبول کارت ارزانتر از سایر روشهاست. 

استانبول کارت را در تمامی ایستگاههای مترو، و یا ایستگاههای اصلی اتوبوس پیدا خواهید کرد. در تمامی ایستگاهها نیز می توانید به شارژ و اعتبار آن اضافه کنید.

خطوط مترو و تراموای استانبول

متروی استانبول بسیار گسترده است. شامل 6 لاین مترو طویل می شود. تونل تازه ساز مارمارا از زیر دریا، 2 قسمت آسیایی و اروپایی این شهر را به هم متصل می کند. و همچنین سایر خطوط تراموا، قطار کابلی (فانیکولر) و متروبوس. ولی خط متروی M2 که از Yenikapi به سمت Haciosman می رود برای مسافران تور استانبول شناخته شده است. 

این خط از میدان تقسیم (محله ای که هتل تور استانبول اکثر مسافرین از ایران آنجا قرار دارد) عبور می کند. با این خط مترو می توانید به راحتی به بسیاری از دیدنی های استانبول بروید. همچنین خیلی از مراکز خرید مهم استانبول با این خط از میدان تقسیم در دسترس است. 

خط تراموای T1 نیز در تور استانبول بسیار پرکاربرد است. این خط تراموا از کاباتاش شروع به حرکت می کند. با استفاده از این خط می توانید به ایاصوفیه و کاخ توپکاپی، مسجد سلطان احمد و یا بازار بزرگ استانبول بروید. راستی از میدان تقسیم با فانیکولر به راحتی می توانید خود را به کاباتاش، برسانید.

تور استانبول و شکم گردی

غذاهای ترکی و استانبول به قدری خوشمزه است که دلیل خرید تور استانبول بسیاری از مسافران است. در استانبول کلی غذای خوشمزه پیدا خواهید کرد. اگر به استانبول سفر می کنید، خود را آماده ی روزی چندین وعده غذا کنید. یک شکم گردی اساسی در انتظارتان خواهد بود.

از دکه ها و مغازه های کوچک که غذاهای خیابانی می فروشند. تا رستورانهای لوکس و گران قیمت، اکثرا کیفیتی خوبی دارند و غذاهای خوشمزه سرو می کنند. به طور کلی صنعت غذا و رستوران در استانبول بسیار پیشرفته است.

در هر گوشه ای از شهر استانبول، رستوران یا کافه ای که غذای خوشمزه ای سرو کند، پیدا میکنید. ولی بعضی از مناطق بورس غذایی خاص است. مانند اورتاکوی که مغازه های بسیاری کمپیر و یا کوکورچ می فروشند. یا منطقه کومکاپی که رستورانهای غذای دریایی زیادی وجود دارد. یا در Eminonu نزدیک پل گالاتا که ماهیگیران، ساندیچ ماهی یا به ترکی Balik Ekmek می فروشند. 

اهالی استانبول به وعده صبحانه خیلی اهمیت می دهند. رستورانهای بسیاری هم صبحانه سرو می کنند. صبحانه در رستورانهای استانبول همیشه مفصل است و معمولا به سبک شرق ترکیه و شهر وان سرو میشود. رستورانهای موجود در منطقه روملی حصار، پاتوق صبحانه خورها هستند. جالب اینکه در آخر هفته ها تا 2 و 3 بعدازظهر می توانید در آنجا صبحانه میل کنید. 

پیشنهاد میکنم، یکی از روزهای تور استانبول، صبحانه هتل را بیخیال شوید. به حصار بروید. و صبحانه را در یکی از رستوران‌های روملی حصار و در کنار بوسفور نوش جان کنید.

معروفترین غذاهای استانبول

در استانبول تمام غذاهای محلی و سنتی ترکیه را خواهید یافت. غذاهای ترکی را به طور کلی می توان در 4 دسته جای داد. غذاهای ترکی غیر از کباب، کباب ها، مزه ها و شیرینیجات و دسرها. زمانی که با تور به استانبول سفر کنید، حتما از همه ی اینها امتحان کنید. 

غذاهای ترکی

ترکیه غذاهایی به جز کباب هم دارد. خوراک هایی بسیار خوشمزه که در استانبول خواهید یافت. پیده، لامعجون، مانتی، موساکا و مانند اینها. در تور استانبول حتما در کنار کبابها این غذاها را نیز امتحان کنید. 

از آنجایی که استانبول در کنار 3 دریا قرار گرفته، غذاهای دریایی فراوان است. انواع مختلف ماهی که از دریاهای سیاه و یا مرمره صید می شود، به دست آشپزان حرفه ای استانبولی در رستورانهای کنار بوسفور سرو می شود.

کباب ها

هر منطقه از ترکیه، کباب مخصوص به خود دارد. جا کباب، کبابی مخصوص از شهر ارزروم. کباب اورفا نوع کباب مانند کباب کوبیده از شهر شانلی اورفا. و یا شهر آدانا که کبابی معروف به همین نام دارد. و معروف تر از همه، اسکندر کباب از شهر بورسا در نزدیکی استانبول. و البته دونر کباب که همه جای ترکیه و استانبول پیدا میشود.

مزه ها

در کنار غذاها و کباب های ترکی، در استانبول طیف وسیعی از مزه های ترکی را نیز پیدا می کنید. مزه همان پیش غذای خودمان است. انواع سالاد، بورانی و حتی پیش غذاهایی از گوشت که تعدادشان بیشمار است. در رستورانهای ترکی معمولا سینی بزرگی از مزه ها را قبل از سفارش برای انتخاب می آورند. دیگر نیازی به یادگیری نام آنها نیست.

شیرینی جات و دسر

باقلوای ترکی اینقدر پرطرفدار است که مسافران تور استانبول، به عنوان سوغات نیز آن را میخرند. در کنار باقلوا، دسرهای دیگر مانند کونفه، کاتمر و بسیاری دیگر نیز معروف و خوشمزه هستند.

غذاهای خیابانی استانبول

استانبول نیز مانند بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا، پر از غذاهای خیابانی است. اگر تور استانبول را خریداری کردید. و به استانبول سفر می کنید، حتما وسوسه می شوید و چند باری از غذاهای خیابانی استانبول امتحان خواهید کرد. به شخصه پس از بارها سفر به استانبول و خوردن غذاهای خیابانی استانبول، تاکنون از کیفیت و بهداشت آن راضی بودم. پیشنهاد میکنم وقتی با تور استانبول به این شهر سفر کردید، حتما غذاهای خیابانی زیر را امتحان کنید.

  • دلمه صدف
  • ساندویچ ماهی و یا ساندویچ کوفته
  • بلوط تفت داده شده
  • کوکورچ
  • سیمیت
  • کمپیر (سیب زمینی شکم پر)
  • سالپ (نوشیدنی داغ با شیر و عصاره گل ارکیده)
  • همبرگر خیس (یک همبرگر ارزان حدود 2 تا 5 لیر)
  • ذرت و یا بلال شیرین

رستوران های معروف استانبول

استانبول شهر مقدس شکم گردان است. بسیاری از افراد، تور استانبول را به قصد شکم گردی انتخاب می کنند. در چند سال اخیر به لطف شبکه های اجتماعی، برخی از آشپزها و رستورانها شهرت جهانی پیدا کرده اند. معروفترین آنها، نصرت که رستوران Nusr-et را به نام خودش راه اندازی کرده و یا آشپز بوراک مالک رستوران هاتای، هستند. البته این رستورانها به واسطه شهرتشان گران قیمت هستند. در خیلی از رستورانهای استانبول می توانید، همان غذاها با همان کیفیت را با قیمت بسیار ارزان میل کنید.

بهترین زمان سفر به استانبول

از نظر آب و هوا، بهترین زمان سفر به استانبول، اواخر اسفند، فروردین و اردیبهشت است. شهریور و مهر هم آب و هوای استانبول فوق العاده است. ولی چرا تور استانبول در تمام فصول سال، پرطرفدار است؟

سفر به استانبول در بهار و پاییز

ماههای نامبرده، High Season استانبول می باشد. در این فصل ها، آب و هوا فوق العاده دلپذیر است. ولی گردشگران زیادی به استانبول سفر می کنند. همین تعداد بالای توریست ها، باعث گران شدن قیمت بلیط هواپیما و هزینه رزرو هتل می شود. همچنین در همه جای استانبول با شلوغی مواجه می شوید. ولی همچنان بسیاری از مسافران به دلیل آب و هوای مطبوع، تور استانبول در این ماهها را ترجیح می دهند.

سفر به استانبول در تابستان

با جستجو در اینترنت، در بسیاری از سایتهای خارجی، سفر به استانبول در تابستان را توصیه نمیکنند. با این توجیه که هوا بسیار گرم است. ولی واقعیت اینست که این سایتها، هوای استانبول را عموما با هوای کشورهای اروپایی مقایسه میکنند. ولی با توجه به اینکه هوای کشور ما از ترکیه گرمتر است. تابستان برای سفر به استانبول برای ما ایرانیان نیز مناسب است. به همین دلیل، تور استانبول تابستان هم از ایران خیلی پرطرفدار است.

تور استانبول در زمستان

در ماههای پایانی پاییز و زمستان هم همچنان گردشگران به استانبول سفر می کنند. قیمت ارزان تور استانبول عموما دلیل این سفر هاست. در زمستان و پاییز معمولا بلیط هواپیما به استانبول بسیار ارزان است. هتل های استانبول نیز قیمت های ویژه ای پیشنهاد می دهند. به همین دلیل هزینه سفر به استانبول، ارزانتر از سایر فصول سال است.

تور نوروزی استانبول

ایام نوروز و تعطیلات سال نو ایرانی، زمان مناسبی برای سفر به استانبول است. هوا دیگر در استانبول سرد نیست. میزان بارندگی در پایین ترین حد است. نوروز هم هست و تعطیلات دوست داشتنی معمولا بیش از دو هفته. مراسم نوروزی و کنسرت های خوانندگان ایرانی هم همیشه در استانبول برقرار است. پس تور استانبول نوروز و سفر به استانبول در نوروز همیشه جزو اولین گزینه های سفر است.


جاذبه های استانبول

ایاصوفیه
Hagia Sofia
میدان تقسیم
Taksim Square
مسجد سلطان احمد
Blue Mosque
2+
جاذبه های بیشتر

سوالات شما دربارۀ استانبول

قیمت تور استانبول در راهیتو چرا ارزان است؟

در راهیتو برای محاسبه قیمت تور استانبول، تمامی پروازهای چارتر و سیستمی به مقصد استانبول مقایسه میشود، ارزانترین پرواز را انتخاب میکنیم و با استفاده از قیمت بهترین هتل های استانبول یک تور استانبول ارزان و با کیفیت را به شما پیشنهاد می دهیم

بهترین زمان سفر به استانبول چه زمانی است؟

از لحاظ آب و هوا، اوایل بهار و پاییز بهترین زمان سفر به استانبول است. ولی تور استانبول در تمام مدت سال محبوب است. تور استانبول در زمستان ارزانتر است. تابستان که فصل سفر است، تور استانبول بسیار گران است.

آیا در دوران پاندمی کرونا، سفر به استانبول امکان پذیر است؟

بله، سفر به استانبول به عنوان یک توریست همانند ایام قبل از پاندمی کرونا امکان پذیر است. هر چند اگر تور استانبول با پرواز ایرلاینهای ایرانی خریداری می کنید، ارائه تست منفی کرونا اجباری است. حال اینکه اگر با شرکت های هواپیمایی ترکیه ای مانند ترکیش ایرلاین و یا پگاسوس سفر می کنید نیازی به تست کرونا نیست.

آیا پروازهای استانبول، با توجه به پاندمی کرونا برقرار است؟

پس از شیوع ویروس کرونا، برای حدود 7 ماه هیچ پرواز مسافری مستقیمی از شهرهای ایران به استانبول انجام نشد. ولی از مهر ماه سال 99 این پروازها مجددا برقرار شد. در حال حاضر، شرکت هواپیمایی ترکیش، ایران ایر، ماهان، آسمان، معراج، آتا، قشم ایر و همچنین پگاسوس از تهران و تبریز به استانبول پرواز می کنند.

نظرات شما دربارۀ تور استانبول

*
+98
*
*