حساب کاربری
مشاهده پروفایل
خروج
مشاهده پروفایل
خروج
ثبت نام آژانس
بلیط هواپیما
تور
درباره ما
ارتباط با ما
قوانین و مقررات

استرداد بلیط هواپیما

شاید به هر دلیلی پس از خرید بلیط هواپیما از سفر خود منصرف شوید. بیشتر بلیط هایی که از طریق راهیتو به فروش میرسد، قابلیت استرداد دارند، هر چند استرداد بلیط های سیستمی با کسر جرایمی که از سمت ایرلاین مربوطه تعیین گردیده، امکان پذیر است. استرداد بلیط های چارتر کمی سخت گیرانه تر، با جرایم بیشتر و حتی ممکن کلا غیرقابل استرداد باشد. شرایط استرداد بلیط را در هنگام خرید و در بخش قوانین بلیط می توانید مشاهده فرمایید. استرداد بلیط هواپیما می تواند به دلایل زیر باشد. 

* انصراف از سفر قبل از پرواز رفت به درخواست خودتان

* جا ماندن از پرواز

* لغو پرواز از جانب ایرلاین (می تواند برای مثال به دلیل شرایط نا مساعد آب و هوا باشد و یا هر دلیل دیگری)

* تاخیر و تعجیل در انجام پرواز از جانب ایرلاین (که در پروازهای داخلی بیش از 2 ساعت و در پروازهای خارجی باید بیش از 4 ساعت باشد)

برای استرداد مبلغ بلیط خریداری شده از سایت راهیتو، آنلاین اقدام کنید. و از طریق پروفایل کاربری خود و انتخاب بلیط و یا بلیط های خریداری شده و با کلیک بر روی گزینه استرداد بلیط، دلیل استرداد و شماره کارت بانکی که با آن اقدام به خرید کرده اید را وارد کنید. کنسل کردن رزرو و استرداد مبلغ به حساب شما (پس از کسر جرایم) بسته به ایرلاین، نوع بلیط هواپیما (چارتر و یا سیستمی) و دلیل استرداد بلیط ممکن است تا 3 روز کاری پس از ثبت درخواست شما طول بکشد. راهنمای گام به گام استرداد

برای استرداد آنلاین بلیط هواپیما مراحل زیر را انجام دهید. 


مرحله اول (ورود به حساب کاربری)

با خرید از سایت راهیتو، حتی اگر اقدام به ثبت نام نکرده باشید، به صورت اتوماتیک برای شما یک حساب کاربری ساخته شده است. برای دسترسی حساب کاربری خود، می توانید از گزینه ورود با کد تایید استفاده کنید و یا اگر شخصا در سایت راهیتو ثبت نام کرده اید از رمز عبوری که برای خود انتخاب کرده اید و با گزینه ورود با رمز وارد حساب کاربری خود شوید. 


عکس شماره 1 - نحوه ورود به سایت


برای ورود، در بالا و سمت چپ تمامی صفحات سایت راهیتو، دکمه حساب کاربری را مشاهده می کنید (در موبایل آیکون یک آدمک نمایش داده شده است) با کلیک بر روی این گزینه، پنجره ورود به سایت با امکان انتخاب با روشهای بالا (رمز عبور و کد تایید) باز خواهد شد. پس از ورود به سایت می توانید به مرحله دوم بروید. 


عکس شماره 2 - پنجره ورود به حساب کاربری


مرحله دوم (مراجعه به پروفایل کاربری و انتخاب خرید)

حالا که وارد حساب کاربری خود شده اید، می توانید با کلیک بر روی همان دکمه حساب کاربری (که حالا نام شما را نمایش می دهد) و یا در موبایل بر روی همان آیکون آدمک (که حالا که وارد سایت شده اید یک دایره سبز رنگ کنار آن نمایان است) پروفایل کاربری خود را مشاهده نمایید. در صفحه پروفایل تمامی خریدهای قبلی شما از سایت راهیتو در دسترس است. با انتخاب خرید مورد نظر خود (بلیطی که می خواهید آن را استرداد کنید) مطابق عکس زیر صفحه برنامه سفر باز خواهد شد.


عکس شماره 3 - نحوه انتخاب خریدهای قبلی


پس از آن لازم است مطابق عکس زیر بر روی دکمه نارنجی رنگ استرداد بلیط هواپیما کلیک کنید تا فرم استرداد بلیط باز شود. می توانید از دکمه استرداد که بالای صفحه است برای استرداد تمامی بلیط ها استفاده کنیم. و یا برای استرداد هر یک از بلیط هایی که در این خرید به صورت یکجا خریداری کرده اید، از دکمه استرداد که در پایین صفحه و مقابل مشخصات هر بلیط وجود دارد استفاده کنید.


عکس شماره 4 - دکمه استرداد بلیط


مرحله سوم (تکمیل فرم استرداد)

با کلیک بر روی دکمه نارنجی رنگ استرداد بلیط، پنجره استرداد باز خواهد شد. لازم است جهت استرداد این فرم را با دقت تکمیل فرمایید. در قدم اول تمامی بلیط هایی که طی یک خرید برای شما صادر شده است را مشاهده می کنید. می توانید فقط یکی از آنها و یا هر تعداد از بلیط ها را برای استرداد انتخاب کنید. بلیط ها به تفکیک مسیر رفت و یا برگشت و نام مسافر برای انتخاب شما در دسترس هستند. پس از انتخاب بلیط یا بلیط هایی که می خواهید استرداد کنید، در مرحله بعدی نوع استرداد را مشخص می کنید.


عکس شماره 5 - انتخاب بلیط جهت استرداد


* اگر قبل از پرواز رفت به دلایل شخصی قصد انصراف از سفر را دارید، گزینه اول انصراف از سفر قبل از پرواز رفت را انتخاب کنید.

* اگر از پرواز جا مانده اید گزینه دوم جا ماندن از پرواز را انتخاب کنید.

* اگر پرواز شما از جانب ایرلاین لغو شده است، گزینه سوم لغو پرواز از طرف ایرلاین را انتخاب کنید.

* و اگر پرواز شما بیش از 2 ساعت در مسیرهای داخلی و بیش از 4 ساعت در مسیرهای خارجی، تاخیر و یا تعجیل داشته باشد، گزینه چهارم تاخیر و تعجیل پرواز بیش از دو ساعت را انتخاب کنید.


عکس شماره 6 - دلیل استرداد


لازم به توضیح است که فقط در صورتی می توانید 2 گزینه آخر را انتخاب کنید، که پیامکی از شرکت هواپیمایی مربوطه و یا سایت راهیتو مبنی بر لغو و یا تغییر زمان بندی پرواز دریافت کرده باشید. و یا این لغو و یا تغییر در زمانبندی در فرودگاه به اطلاع شما رسیده است که در اینصورت لازم است حتما تصویر بلیط شما توسط ایرلاین ممهور به مهر لغو و یا تاخیر شده باشد. در صورت تایید ایرلاین مبنی بر لغو پرواز و یا تغییر زمان بندی، بلیط شما بدون جریمه استرداد خواهد شد. 

در قدم بعدی فقط لازم است شماره کارت بانکی که با آن خرید را انجام داده اید تکمیل کنید. جهت یادآوری شما، 4 رقم اول و 4 رقم آخر از 16 رقم شماره کارت شما به صورت پیش فرض به شما نمایش داده می شود و لازم است که 8 رقم میانی آن را تکمیل نمایید. استرداد مبالغ پرداختی طبق قوانین جاری فقط به همان کارتی که با آن خرید را انجام داده اید امکان پذیر است. 


عکس شماره 7 - اعلام شماره کارت


صفحات پر بازدید: